Byli jsme na Global Champions Prague PlayOffs 2018! Jaké to bylo?

Koně už dávno odcválali v dáli, ale nádherné vzpomínky zůstávají. Ve dnech 13. až 16. prosince 2018 se pražská O2 arena stala poprvé dějištěm svátku všech milovníků jezdeckého sportu. Proběhlo zde galashow světového parkuru Global Champions Prague PlayOffs 2018. Ačkoli show měla u nás premiéru, žádné začátečnické zmatky se nekonaly, právě naopak, všechno bylo perfektně a profesionálně připraveno. Organizaci akce chválili naprosto všichni a plným právem.

Na písečném kolbišti bojovali i Češi

Kdo nemá tušení, co vlastně Global Champions znamená, můžeme použít jedno trefné přirovnání: Pro parkurové jezdce je to totéž jako pro špičkové fotbalisty Liga mistrů. Dál už jistě pokračovat nemusíme. Jde o absolutní sportovní vrchol v oblasti parkurového ježdění. Pražská O2 aréna se tak na čtyři dny proměnila v písečné kolbiště plné překážek pro ty nejlepší koně a špičkové světové jezdce.

Atmosféra byla naprosto skvělá, takovou bouři nadšení po povedených jízdách zdejší tribuny zažily naposledy snad na hokejovém mistrovství. Zájem fanoušků byl skutečně obrovský, vždyť kdy jindy získáte šanci nahlédnout do světa špičkového parkuru? To uchvátí i naprostého laika. Spoustu diváků jistě přilákala i skutečnost, že v týmové soutěži s Prague Lions nastupovali i dva čeští jezdci Anna Kellnerová a Aleš Opatrný, a i když nakonec nedosáhli na vytoužené vítězství, skvělý zážitek jim to nepokazilo.

Výherkyně nám udělala radost

Na této prestižní akci jsme nesměli chybět ani my. Ve stánku Equestrians jsme měli možnost přivítat spoustu našich věrných zákazníků a fanoušků. Představili jsme se také těm, kteří nás ještě neznají. Proto děkujeme všem, kteří se za námi zastavili.

Svým komentářem nám udělala obrovskou radost výherkyně, která v naší soutěži vyhrála dva lístky na tuto báječnou akci. Její autentické dojmy ostatně mluví za vše: „Ráda bych Vám znovu poděkovala za výhru v podobě vstupenek na Prague Playoffs. Označení Galashow světového parkuru bylo opravdu na místě, byl to neuvěřitelný zážitek, troufám si říct, že nic lepšího jsem v životě neviděla. Nějaké očekávání jsem měla, ale realita byla milionkrát lepší. Klobouk dolů před všemi, kdo se na organizaci této akce podíleli, protože tam nebyl jediný hluchý moment, dokonce i obyčejná příprava nových parkurů byla neobyčejná podívaná. Udělali jste nám ohromnou radost a děkujeme, že jsme mohli být součástí této velkolepé bezkonkurenční akce, byl to absolutně nepřekonatelný vánoční dárek. Atmosféra v hale byla senzační, všichni závodníci byli velice sympatičtí, milí a skromní a Češi nám udělali neuvěřitelnou radost. Některé výkony se nepovedly podle představ, ale myslím, že to bylo ohromné povzbuzení pro všechny mladé koňské závodníky – jak bylo během akce několikrát zmíněno, kůň není stroj… a to je na tom sportu to nejkrásnější.“

Krásná tečka za tak báječnou akcí, co myslíte? A co říci na závěr? Jsme moc rádi, že jsme mohli být součástí tak fantastického sportovního podniku. Ostatně není to naposledy, Global Champions se do Prahy letos vrátí.