Dokonalá harmonie: To je značka PS of Sweden

Skromnost, ale přitom zároveň dostatek sebevědomí. Že to nejde dohromady? Ale ano, jde a důkazem je švédská značka PS of Sweden. Věřit v sebe sama je pro ni povinnost. Kreativita a zároveň snaha o inovace jsou typickými rysy této značky. Její tvůrci se snaží vrátit něco zpátky jezdeckému sportu, který milují a který jim přináší tolik zábavy, potěšení a zkušeností.

Vývojový cyklus trvá 10 měsíců

Každému novému kousku oděvu pro jezdce i pro koně věnuje PS of Sweden maximální pozornost. Šití takříkajíc horkou jehlou je zde naprosto nepřípustné a nemyslitelné. Novinky jsou doslova vypiplány od jejich prvního početí přes růst, vývoj až po následný porod. Tato přirovnání neuvádíme náhodou, protože vývojový cyklus novinek trvá vždy zhruba 10 měsíců. Někomu to může připadat dlouho, ale není tomu tak. Za tuto dobu se totiž vyladí vše k naprosté dokonalosti. Doslova každý milimetr výrobku je sledován a podrobován kontrole, aby neobsahoval jediný kaz.

Celosvětová síť přináší nové zkušenosti

Cílem PS of Sweden je nechat novinkám dostatečně dlouhou dobu k vyzrání a zrodu, aby byly co nejlepší. Vývoj produktů znamenal také vytvoření rozsáhlé sítě po celém světě. Filozofii značky totiž tvoří snaha reprezentovat samu sebe ve všech důležitých a velkých zemích, kde má jezdectví silnou pozici. Sbírají tam zpětnou vazbu a zkušenosti, z nichž těží ve své další práci. Smích, pláč, pokus, omyl to vše je součástí tvorby. Poradit si s mezikulturními rozdíly není žádný problém, ale radost a motivace k další práci.

„Ne“ nepatří do jejich slovníku

Nebát se. To je další heslo, kterým se společnost PS of Sweden řídí. Zahajují tvůrčí proces, zkouší, hledají nejvhodnější řešení a samozřejmě i dělají chyby a opravují je. I to je nedílnou součástí tvorby, protože kdo nic nedělá, nic nezkazí. Nikdy ale neztrácejí chuť čelit velkým výzvám. „Oh“ , „ ne“ , „ale“ to jsou slova, která nepatří do jejich slovníku. Kdo, chce, hledá důvody, kdo nechce hledá výmluvy – to je jádro jejich zásad. Řídí se vlastním hlasem, který naopak říká „ano, můžeme vše, co budeme chtít a co si budeme přát“ . Cesta ke zlepšení je jejich krédem. Neposlouchají negativní názory, nenechají se jimi ovlivnit. Ignorují slovo „nejde to“ , vždy pracují s vysokými ambicemi být nejlepší ve svém oboru.

Důraz na barevné ladění i anatomii koně

Koně dokážou obléci téměř od A do Z: Čabraky, podsedlové dečky, deky, uzdy, uzdečky, ohlávky, bandáže, to je široké spektrum nabídky PS of Sweden. Nabízejí se v celé paletě oblíbených barev podle vašeho gusta: čokoládová, ledová káva, béžová, vínová, tmavě modrá, tmavě zelená, bílá, černá. Tyto barvy působí příjemně na jízdárně i v přírodě, jsou klasicky elegantní. Nejde ale jenom o estetické hledisko, které tvoří jenom jednu stránku koňské výbavy. Samozřejmě je vše přizpůsobeno tomu, aby se kůň cítil dobře a zažíval při jízdě maximální komfort. Tedy například podsedlové dečky jsou anatomicky tvarované, aby netlačily na kohoutek koně, jejich materiál zabraňuje tření po dobu jízdy.

Problémová místa neexistují

Další na řadě jsou měkké čabraky, které koně neomezují, nedráždí a netlačí a oř se v nich bude cítit jako v peřince. Ohlávky zase disponují anatomickým nápletem s vystřižením pro uši, extra výplní a širokou kontaktní plochou – všechny tyto prvky mají minimalizovat tlak na citlivé partie koně, totéž platí i pro polstrování na nose. Zkrátka kůň je u PS of Sweden v popředí – oblečení a doplňky pro něj jsou vyvíjeny tak, aby tlak a tření na problémových místech byly naprosto minimální a tím pádem nezpůsobovaly žádnou bolest. Pozornost je věnována i péči o kůži koně, jejímu čištění a vyživování, aby nevysychala. Kolekce obsahuje čisticí prostředek, balzám, mýdlo a olej.

Jezdec potřebuje kapsy

Pro jezdce najdete u PS of Sweden celou exkluzivní paletu výrobků. Vesty, bundy, svetry, rajtky, jezdecké kalhoty, ponožky, čepice, šály, rukavice, jezdecká zavazadla. Vše je k dispozici v široké škále barev, o kterých jsme se již zmiňovali. Oděvy jsou lehké, přitom plně funkční a jezdce nijak neomezují. Vesty a bundy mají šikovně řešené systémy kapes, do nichž si můžete uložit všechno, co potřebujete, aniž by hrozilo nebezpečí, že cokoli ztratíte.

Do popředí se dostávají nejkvalitnější materiály

Oděvy jsou zhotovovány z těch nejkvalitnějších materiálů: nylon, polyester, spandex v případě bund a vest, kombinace bavlny a spandexu u svetrů. U gripových jezdeckých kalhot a rajtek jde potom o směsovinu nylonu, spandexu, polyesteru a polyurethanu. Nechybí ani džíny vytvořené právě exkluzivně pro jízdu na koni ze směsi bavlny a elastanu. Čelenky, šály a čepice v tmavě modré, růžové nebo černé. Dále tašky a kabelky na péči, pásky či ponožky z měkkého, prodyšného bambusu, které dokonale sají a odvádějí pot.

S koněm v jednom stylu

Samozřejmě i u PS of Sweden hraje mimořádnou roli design. Milujete některý z těchto odstínů jako je třeba ledová káva, čokoláda, tmavě zelená, vínová? Pokud ano, není nejmenší důvod, abyste nesladili i se svým ořem. Což takhle vínová podsedlová dečka, čabraka, bandáže a jako estetická koruna všeho i vínová jezdecká bunda pro vás? Budete dobře vypadat a zároveň se cítit maximálně pohodlně. Jemně vycpané prošívané bundy příjemně hřejí i na vyjížďce v sychravém počasí a v žádném případě nijak neomezují pohyblivost jezdce.

Preciznost a promyšlenost do detailu

Přestože je PS of Sweden poměrně mladou značkou, která se zrodila teprve v červenci 2011, rozhodně má za sebou už nyní celou řadu úspěchů, kterými se může chlubit. Jde především o preciznost, s jakou přistupuje k tvorbě nových produktů a jejich kontrole. Nic nezůstane bez povšimnutí, vše pečlivě sledováno. Každý kousek oděvu, doplňku je promyšlen do nejmenšího detailu. Nikde není žádný kus materiálu navíc, nic, co by při jízdě překáželo a působilo problémy.

Ohleduplní k životnímu prostředí

Neméně důležité je i sledování výroby s ohledem na její minimální dopad na životní prostředí. Oděvy i doplňky jsou zhotovovány tak, aby neničily okolí – i toto je neustále přísně kontrolováno. Například PS of Sweden nepodporuje zpracování kůží pomocí chromových solí, protože ty způsobují nepříjemné alergické reakce u zvířat a lidí. Navíc se chrom může přeměňovat v šestimocný chrom, který se řadí do skupiny nebezpečných karcinogenů.

Jezdecká nabídka, která spojuje celý svět

Zajímavé kousky z nabídky PS of Sweden si můžete prohlédnout v e-shopu a prodejně na adrese Výpadová 1676/4a, 153 00 Praha 5 – Radotín. Švédský výrobce PS of Sweden klade důraz na to, jak spojit svět v jeho různorodosti. Snaží se pracovat na svém cíli být značkou s celosvětovou působností, která šíří radost z jezdectví mezi jednotlivými kulturami. Na svět se dívá kreativně, hravě a pozitivně, přitom ale zároveň nikdy neopomíjí kvalitativní i ekologická hlediska výroby.

Spojení tří nejdůležitějších bodů

Funkčnost, kvalita, design – to je cesta budoucnosti PS of Sweden. Tyto tři vlastnosti tvoří rovnostranný trojúhelník snah značky. Žádná z nich nesmí být potlačena na úkor té druhé. PS of Sweden se nebojí přijít s inovativním funkčním řešením, vždy ale musí odpovídat těm nejpřísnějším kvalitativním měřítkům a zároveň vypadat dokonale. Nemá u nich šanci produkt, který by sice propagoval nové designérské cesty, ale přitom nebyl maximálně funkční a nesplňoval tu nejvyšší kvalitu. A nenajdete ani třetí extrém, kdy by sice vynikala kvalita provedení, ale zaostávala funkčnost a design. Prostě vše musí směřovat k dokonalé rovnováze.