Inovace pro dokonalý komfort jezdce! Seznamte se s Horse Pilot

Znáte nějaký jiný sport než jezdectví, jehož aktéry můžete spatřit v saku a kalhotách? Jistě, že ne. Značka Horse Pilot reprezentuje eleganci jezdeckého sportu. Objevuje krásu jezdeckého oděvu. Přitom se ale zároveň dívá na jezdce stejným úhlem pohledu jako na jiné sportovce, třeba na běžce, lyžaře či horolezce a dokáže splnit jejich potřeby. Dva úhly pohledu: eleganci a funkčnost dokáže protnout v jednom bodě.

Technologie jako vývěsní štít

Jezdec na koni zažívá v akci různé pocity. Fyzickou námahu. Emoce. Proto potřebuje při jízdě ty nejlepší podmínky. Maximální požitek z jízdy zaručí to nejlepší oblečení. Přizpůsobení potřebám jezdce hraje nejdůležitější roli. Horse Pilot splňuje očekávání jezdce v nejmodernějších materiálech, ochraně lidského těla i dokonalosti siluety a nošení oděvu. Technologické inovace jsou vývěsním štítem výrobce a dějí se nepřetržitě po celou osmiletou dobu existence značky.

Sako jako vlajková loď

Pružnost, prodyšnost, odolnost vodě, termoregulace. Zdůraznění křivky pro lepší držení těla a zároveň také lepší rozložení tlakových bodů. Vlajkovou lodí Horse Pilot se stalo černé sako, které odstartovalo značku, ale nyní zde najdete i špičkové bundy, rajtky, trička, polokošile a košile, mikiny a řadu doplňků jako rukavice, čepice i ponožky inspirované během. Tyto ponožky podporují krevní oběh, zabraňují omrzání prstů v zimě. Inspirace z jiných sportů jako například běh, lyžování je u oděvů značky znát a vždy je ve prospěch zákazníka. Nejde o kvantitu kolekce, ale kvalitu. Od prvotního nápadu, do chvíle, kdy výrobek sevře v rukou jezdec, obvykle uplynou dva roky.

Dokonale v teple za jakéhokoli počasí

Nepředvídatelné, náhlé změny počasí během tréninku či vyjížďky. Prostředí, které je zcela mimo vaši kontrolu. Skupina Horse Pilot za ně ale plně přejímá zodpovědnost. Udrží jezdce v teple i v náporu ledových poryvů větru. Pomůže mu ovládnout teplotu těla s pomocí těch nejmodernějších prodyšných materiálů. Stříbrná vlákna působí antisepticky, uvolňované ionty stříbra bojují s pachy a bakteriemi. Díky tomu se jezdec cítí příjemně. Ve hře je jediné: zaručit ten nejlepší možný zážitek z jízdy bez ohledu na vnější podmínky.

Funkčnost díky novým technologiím

Technologie přináší smysl tehdy, když je užitečná a není překážkou pro sport samotný. Tímto heslem se Horse Pilot řídí. Funkční materiály oděvů značky jsou výsledkem aplikovaného výzkumu a zajišťují extrémní prodyšnost i během fyzické námahy. Regulují vnitřní větrání. Udržují správnou teplotu těla v jakékoli situaci. Zvyšují svalový výkon. Ovládají svalový tonus, tělo se tak dokonale sehrává s pohybem koňského postroje. Maximální odolnost vodě je samozřejmostí. Ochrana před deštěm je víc než pouhá kapuce. Oblečení se stává fyzioterapeutem jezdce. Oděv funguje jako druhá kůže, je pohodlný, funkční a nikdy nikde nepřekáží.

Bunda i pro extrémní jízdu

Získat ty nejlepší technologie ve prospěch svého jezdce. To je mottem Horse Pilot. Umí si najít ty správné lidi s nadšením pro svoji věc. „Do všech svých projektů jsem investoval svoji vášeň a průkopnického ducha. Nyní se věnuji dobrodružství pro Horse Pilot, protože vidím, že sdílejí hodnoty, které mne dovedly tak daleko,“ říká Lionel Ducruet, nadšenec, který během posledních 20 let navrhoval technické vybavení pro nejextrémnější expedice světa včetně horolezeckých výprav na Mount Everest. Výsledkem spolupráce jsou jezdecké bundy odolávající i tomu nejextrémnějšímu počasí.

V hlavní roli bezpečnost

Pilířem značky je samozřejmě i bezpečnost jezdců. Společně s In & Motion, která má zkušenosti s airbagy pro lyžaře, nabízí Horse Pilot tréninkovou, soutěžní a technickou bundu, která má vlastnosti airbagu. Za novinkami stála rozsáhlá analýza jezdeckých nehod a jejich následků. Nová generace airbagů, která má mechanické spouštěče, není tak těžkopádná jako minulá a vyhovuje ergonomii jezdce.

Spojení koně, jezdce a pohoda obou dvou a zlepšení jejich výkonu je prioritou. To pohání spolupráci Equisense a Horse Pilot. Zrodila se bunda monitorující činnost jezdce a jeho vlivu na točivý moment.

Váš výkon se posune dál

„Jezdecký oděv k překročení vašich limitů,“ tento citát dokonale vystihuje firemní filosofii. Když nahlédnete do kolekce pro letošní rok, ať už si vyberete třeba jenom takovou drobnost, jakou jsou kompresní ponožky, nebo sáhnete po rajtkách, či jezdecké bundě, najde se tu vždy kousek právě pro vás. Bude vyhovovat barevným provedením, střihem, funkčními vlastnostmi. Váš výkon při jízdě posune zase o kus dál. Skutečně dokážete překonávat své hranice. Doložit to mohou profesionální jezdci, s nimiž spolupracují jako Alexandre Fontanelle, Cedric Angot.

Trocha historie

Jistě byste se rádi dozvěděli i to, jak se tenhle ambiciózní projekt sázející na aplikaci těch nejlepších sportovně funkčních materiálů vlastně zrodil. Značka je dílem tří přátel: Auréliena Guillona, Simona Dewavrina a Giullaumeho Janina. První myšlenka se objevila roku 2009, ovšem firma skutečně vznikla o rok později. Všichni tři zakladatelé jsou jezdci, takže je jasné, že k jezdeckým oděvům mají nesmírně blízko. Janin a Dewavrin o to více, že sami mají vlastní jezdecké centrum, jeden s manželkou, druhý se svým bratrem.

Ocenění od vlády

Kromě toho Giulaume a Simon se věnoval lyžování, Aurélien plachtění. I zkušenosti s funkčním oblečením z těchto sportů se stávají inspirací pro toto kamarádské trio a jeho práci. V jezdeckém sportu totiž podobnou kvalitu postrádají. Ocenění jejich úsilí je nemine. V roce 2017 získávají od francouzské vlády Le Pass French Tech, francouzský technický průkaz, stávají se součástí národního programu podpory pro hyperrůstové společnosti. Základním kritériem pro jeho získání jsou inovace, které jsou hybnou silou Horse Pilot po celou dobu její existence.

Nechybí společenská zodpovědnost

Mnoho firem nechává své výrobky šít ve třetích zemích světa dělníky, kteří za svoji práci berou minimální mzdu. Je to levné, jednoduché. Ne tak ovšem Horse Pilot. K základům její filozofie patří i společenská zodpovědnost. Právě proto se oděvy šijí výhradně ve Francii. Veškerý vývoj, testování, design, probíhá v Annecy.

Prozkoumejte nabídku

S jezdeckými oděvy Horse Pilot se setkáte v e-shopu i v prodejně na adrese Výpadová 1676/4a, 153 00 Praha 5 – Radotín. Můžete vybírat z pestré škály dámských i pánských jezdeckých bund, rajtek a dalších doplňků. Vzhledem ke zodpovědnosti, jakou tato značka má k tvorbě nových materiálů, jež propůjčují oděvům ty nejlepší funkční vlastnosti, by bylo velkou chybou neprozkoumat její nabídku.

Cesta na špičku trhu

Francouzský výrobce spolupracuje s těmi nejlepšími odborníky v oboru, aby profesionálům i amatérským jezdcům nabídl tu nejkvalitnější jezdeckou módu. Snoubí se v ní elegance s použitím špičkových chytrých textilních materiálů, což ani dnes zdaleka není samozřejmostí. Když se řekne Horse Pilot, utkví vám v paměti ty nejlepší technologie ve službách jezdce. A Nikdy nečekají, až je přinese konkurence. Nasadí je hned, jakmile výzkum prokáže jejich dobré vlastnosti. Spolupracují totiž s jedním z nejlepších textilních výzkumných ústavů v Evropě. A výhled do budoucnosti? Podle Guillona stát se do roku 2020 evropským leaderem ve své oblasti.