Jezdecká móda jaro 2019: „In“ jsou nejen odstíny modré

Vyrazit po zimě do stájí v ošoupaných letitých rajtkách a tričku, které pamatuje ještě předminulou sezónu? Tak to ani náhodou! Móda se nevyhýbá ani jezdectví. Dneska zkrátka musíte vypadat dobře, i když půjdete kydat hnůj. Dokonce se řada jezdeckých prvků promítá i do běžné módy. A je to rozhodně ku prospěchu věci.

Modrá je dobrá. I letos

Ať už jde o rajtky, trička, mikiny či bundy, v letošním roce jsou velmi módní nejrůznější odstíny modré. Co třeba nebesky modrou, kobaltovou, ale i vodní modrou či ultramarínovou nebo signální? Určitě se v některém z těchto odstínů najdete a neprohloupíte, když si pořídíte nějaký nový kousek do šatníku. Velmi in je rovněž kombinace bílé barvy a námořnické modři. Tohle vypadá dokonale elegantně. Co třeba rajtky v námořnické modři a mikinu v kombinaci bílé a námořnické? Sladěný outfit na jedničku.

Trefa do černého. Nebo vlastně do modrého

Dámské závodní tričko italské značky Cavalleria Toscana v kombinaci bílé a tmavě modré reprezentuje právě popsaný žhavý trend. Bílé tělo, bílý kruhový stojáček a manžety rukávů, tmavě modré pruhované rukávy a tmavě modrá vsadka u ramenou. K němu tmavě modré rajtky. Budete dokonale trendy.

Černou klasikou nic nezkazíte

S tou černou ale neprohloupíte. Je to barva, která snad nikdy nevyjde z módy. Má jednu obrovskou výhodu: Budete v ní vypadat vždycky perfektně, protože opticky zeštíhluje. Takže jezdeckým sakem v černé barvě nezkazíte nikdy nic. Nikdy nebude out, to se nemusíte bát. Takovým sakem se prostě blýsknete v jezdecké společnosti kdykoli – ať už letos či napřesrok

Zkuste ice blue a slaďte se s koněm

Někoho ale tmavě modrá nebo černá zrovna dvakrát nebere, raději by nějakou svěžejší modř. I pro takové jezdce se něco najde. Ice blue působí uklidňujícím romantickým dojmem. Mikina švédské značky Equestrian Stockholm v tomto odstínu bude ve stáji u ostatních koňáků zaručeně bodovat. A co teprve, když se správně sladíte a pořídíte svému koni třeba podsedlovou dečku stejné barvy. Elegance vás obou je důležitá a uvědomuje si to nejedna značka, která dodává jak oblečení pro jezdce, tak i výstroj a potřeby pro koně. Dvojice pak tvoří jednolitý celek, a to je naprosto jednoznačně in. Tenhle trend neplatí jenom letos, ale už delší dobu.

Červená vám dodá energii

Sytá červeň, která doslova praští do očí. Zdá se vám to příliš nápadné jako pěst na oko? Máte raději jemnější, tlumenější, přírodnější odstíny barev, protože nechcete na koni v přírodě nebo ve stáji působit příliš nápadně? Tak na ně pro letošní rok zapomeňte. Zkuste být tentokrát trochu odvážnější, stojí to za to. Červená je veselá, optimistická barva, která vám dodá energii, když přijdete na jízdárnu v pošmourném dni. Kombinace bílé a červené také vypadá dobře, důkazem je například dámská závodní košile s dlouhým rukávem Lorenzo Capo.

Co takhle korálově růžovou?

Různé odstíny růžové budou slušet mladým jezdkyním. Můžete volit od jemné pastelové až po sytější odstíny. Jemnější působí romanticky, sytější jsou hravě dívčí. Právě signál nebát se sytějších odstínů je letošním pravidlem. Velmi oblíbeným odstínem je také korálově růžová. Korálové odstíny působí svěže a doslova rozsvítí váš šatník. A není třeba se bát ani opravdu ostře sytě růžové, kterou někteří lidé označují hanlivým přídechem „prasečí“.

Fajn je také fialová

„Letí“ i odstíny fialové. Klidně můžete zkusit tmavší varianty, které působí magicky a trochu tajemně. Opět není od věci vybrat něco fialového i pro koně – třeba deku. Pěkným příkladem jsou rajtky Cavalleria Toscana s celogripem. Kdo nemá chuť na fialovou, může si vybrat i neutrální tmavě šedou – to je klasika, kterou se nedá nic zkazit. K rajtkám bude sedět fialová bunda – ano, tím předznamenáváme hity na další roční období.

In je být vždy čistý a upravený

Myslete vždy na to, že nejde jenom o oblékání jezdce na závody, ale i o udržení klasického a elegantního vzhledu při jakékoli aktivitě týkající se koní. In je proto vždy být vždy čistý a elegantní, a to i tehdy, kdy jdete třeba jenom čistit koně, nebo si na chvilku odskočíte do stájí. Out je nechat se přistihnout neupravený. Zanechává to špatný dojem. Myslíte, že bude mít zájemce o vyjížďku chuť ještě někdy přijít, když vás ve stájích zahlédne neupravené? Určitě ne. Nikdy nevíte, co se může přihodit.

Pořiďte si tři doplňky

Výhodou je vytvořit si kolekce oblečení, které můžete nosit do stodoly i na společenské setkání. Kabelka, klasický klobouk a hedvábný šátek, to je trojice, kterou by měla mít každá jezdkyně při ruce ve vhodné barevné kombinaci, která bude ladit se zbytkem jezdeckého outfitu. Promění totiž jezdkyni, která právě sesedlala z koně, v elegantní dámu, jež se rozhodně nemá za co stydět. Vidíte, jak málo k takové proměně stačí? Právě takové zdánlivé drobnosti vylepší vzhled. A ještě další důležitá věc: Nikdy nezapomínejte na boty! Nízká černá perka budou vypadat perfektně.

Oblečením to nekončí

Nejde jenom o oblečení, ale i celou kolekci drobností. Pochopitelně s jezdeckými motivy, s čím jiným? Dojem udělají nejrůznější předměty s motivem koní. Stříbrné spony na peníze, manžetové knoflíčky, kožené peněženky, zápisníky, náramky. To vše poslouží jako doplněk outfitu. Pokud mezi koňáky vytáhnete třeba peněženku s motivem koně, stanete se středem pozornost.

Rajtky i do města? Vlastně proč ne

Trendy je také přenášet různé prvky z jezdeckých oděvů do civilního oblečení. Rajtky jsou skvělou alternativou k ultra štíhlým džínům. Včetně bot. Nízká perka nebo vysoké jezdecké boty – i tenhle styl se dá přenášet na ulici a hodí se k rajtkám. U bot často vypadá nevhodně, když jsou přes ně přehrnuty džíny, nebo se dole dělají na džínách záhyby, hrnou se apod. Naproti tomu kombinace rajtek a jezdeckých působí dokonale elegantně, takže si tak můžete směle vykračovat i po městské hlavní třídě. Ale pozor. Nesmíte přitom vypadat, jako byste si zrovna odskočili ze stájí. Takže helmu nahraďte elegantním kloboučkem, kabelku do ruky a je to.