Když kůň a jezdec ladí: To je značka LeMieux

Rovnováha ve všech ohledech, o to by mělo jít v každé činnosti a sportu, jezdectví nevyjímaje. Značka LeMieux ukazuje dokonalou rovnováhu ceny, kvality, elegance a funkčnosti. Vaši koníci včetně těch citlivějších si s ní užijí komfort při jízdě. Protože právě oni jsou pro tohoto výrobce koňského oblečení a doplňků prvořadými. Chovají se ke zvířatům jako k módním ikonám: Dopřejí jim dokonalé pohodlí a luxus, a přitom nikdy netrpí funkčnost oděvu.

Vždy upřednostňuje pohodlí koně

V jezdectví není nejdůležitější komfort jezdce, ale koně. Spousta lidí včetně některých aktivních jezdců si to bohužel neuvědomuje. Upřednostňují sebe sama před zvířetem. Skuteční koňáci tělem i duší se ale chovají úplně jinak. Pro blaho svého koně by obětovali cokoli. Vědí, že na prvním místě je kůň a podle toho jednají. Teprve, když jsou uspokojeny potřeby zvířete, soustředí se také na ty svoje. Je jim jasné, že bude-li spokojený kůň, užijí si nádherné pocity v jeho sedle i oni a na závodech budou vítězit. Přesně takovými zásadami se řídí i britská značka LeMieux. Vždy jí jde hlavně o pohodlí zvířete.

Oblečení, které zvíře nedráždí

Myslí na koně jako na citlivé stvoření, které touží po radosti z pohybu. Pokud ji dostane, přenáší se pocity štěstí i na jezdce. Právě LeMieux dokáže obléci i velmi citlivé koně s ohledem na jejich maximální pohodu a komfort. Pokud totiž kůň při práci s člověkem trpí – a stačí zdánlivá maličkost jako třeba špatně padnoucí sedlová podložka, která ho tlačí – je vystresovaný, což se projevuje nepohodou a změnami chování. Logicky se s ním pak velice obtížně pracuje. Základem je proto jednak citlivá práce s koněm, ale v první řadě také správné oblečení pro koně, které mu naprosto dokonale padne, nebude ho dráždit a způsobovat mu nepříjemné tření, alergie, otlaky. Mělo by se s kůží spíše příjemně a hebce mazlit.

Kůň jako módní ikona

Pro zklidnění koně se v sortimentu LeMieux nachází například koňské masky, které zvířeti dokonale padnou. Buď v klasických odstínech jako tmavě modrá, černá, hnědá či olivová, nebo také svěžejší limetková zeleň, mandarinková či karamelová. Ve hře ale nejsou jenom masky, můžete si vybrat celý set oblečení ve stejné barvě nebo podobných ladících barevných odstínech, tedy i sedlové podložky, deky i obvazy – bandáže. Váš kůň bude pod taktovkou značky LeMieux nejenom spokojený, ale i velmi elegantní a barevně sladěný. Důkazem skvělé péče o koně je i velmi bohatý sortiment LeMieux kosmetiky pro koně. Šampony, krycí spreje na srst, kartáčovací sady, celé kartáčovací bagy, holítka.

Velmi univerzální podsedlové deky

Stejně tak sedlové podložky a polštářky LeMieux se nabízí v široké barevné paletě ve dvou kolekcích ProSport a X-Grip. Podsedlové deky myslí na proporce každého koně – respektují, že koně jsou individualitou. To také zdaleka nebývá samozřejmostí. Velmi univerzální podsedlové deky mají tak dokonale vypracovaný tvar, že se nikde nehrnou, ale zároveň také neleží na kohoutku, kde by koně tlačily. Samozřejmostí jsou i různé rozměry koňských dek v oblíbených modrých odstínech.

Ochrana a pohodlí i pro vás

Le Mieux nabízí strouhací kamaše i kamaše na trénink. Kamaše se používají pro ochranu oblasti holení a spěnkový kloub. Samozřejmě je pohodlí dopřáno i jezdcům. Spojení inovativních tkanin a nejoblíbenějších barev znamená, že jezdecké oblečení je plně funkční, což znamená, že dokonale odvádí pot, chrání, zajišťuje, aby se tělo jezdce nepřehřívalo, ani zbytečně neochlazovalo. K dispozici jsou rajtky i klasická základová vrstva (triko s dlouhým rukávem) pro aktivní jezdce zohledňuje maximální pohodlí – nejlepší tkaniny, ve kterých se budete cítit v sedle naprosto pohodlně, zpracované těmi nejinovativnějšími technologiemi. Základová vrstva má hladký antimikrobiální povrch, švy jsou měkké a snižují tření a otlaky. Navíc dovoluje dokonalou pohyblivost.

Bohatá nabídka ve špičkových materiálech

Dále jsou k dispozici čepice na přilbu z hedvábně hladké úpletové tkaniny, čelenky z kvalitního rouna, které se dají umístit i pod klobouk. V kolekci LeMieux nechybí hladké voděodolné pracovní rukavice s dvojitým potahem. Samozřejmě i zimní rukavice s kvalitní izolací a minimálním zesílením. Nabízí se i různá jezdecká zavazadla a samozřejmě ponožky se zesílenou patou a špičkou. Důraz je kladen na kvalitu příze.

Móda na jízdárnu nepatří? Omyl

LeMieux umí jezdcům nabídnout funkční kousky oděvu v různobarevném provedení, aby si každý přišel na své. Od ledové modré přes klasickou námořnickou (navy) modrou, benetton modrou, teal světle modrou, po odstín černého rybízu, švestkovou nebo černou. Ukazuje tak, že mohou být dodrženy nároky na funkčnost, a přitom oblečení zároveň může být velice módní. Tvrzení, že móda na jízdárnu a na vyjížďky nepatří je dávnou minulostí – samotný charakter je popírá, a přitom rozhodně nestaví jezdce do role věšáku na šaty. Vrcholem je, že pak jezdec může být barevně sladěný se svým koněm.

Oblíbená u velkých jezdců

Právě díky sázce na pohodlí koně a souhru koně a jezdce je značka LeMieux tak oblíbená předními jezdci, třeba Charlotte Dujardinovou v Dressage, Kattie Jerramovou, Jayne Rossovou nebo Scotttem Brashem či Carlem Hesterem. Ostatně majitelem značky je společnost Horse Health založená bývalým olympijským jezdcem Robertem Lemiuexem a jeho ženou Lisou, společnost od roku 2005 sponzoruje jezdecké šampionáty a britskou národní jezdeckou reprezentaci. Značka například v roce 2017 i letos sponzorovala britský Showjumping Pony European Team. Robert Lemieux to komentuje? „Jsme nadšeni, že můžeme podporovat britské týmy ještě druhým rokem, tedy v roce 2018. Jsme potěšeni, že máme příležitost vrátit se znovu do tohoto sportu a přejeme si, aby Britové měli co nejvíce štěstí před konkurencí.“ Taková je i filozofie značky: Podpora koní i jezdců.

Maximální podpora jezdeckého sportu

Potvrzuje to Maria Haigová, vedoucí komunikace britského Showjumpingu: „LeMieuxova podpora našeho sportu je pro nás nesmírně cenná a jsme potěšeni tím, že se tímto způsobem rozhodli spojit s Evropským týmem Pony. Společnost LeMieux uplatňuje mnoho času a soustředí se na vývoj a výrobu vysoce kvalitních výkonových produktů…“ Pro Lemieuxe jakožto bývalého závodního jezdce nejsou prvořadé maximální zisky společnosti, ale rozvoj jezdeckého sportu samotného a všeho, co s ním souvisí. Proto otevřeně investuje do podpory závodních týmů. Zároveň si uvědomuje, že jenom spokojený a motivovaný kůň dokáže vítězit. Takže orientace na koně je základním bodem jeho filosofie.

Nabídka i pro majitele velice citlivých koní

Oblečení a doplňky pro koně i jezdce LeMieux si můžete prohlédnout v e-shopu i v prodejně na adrese Výpadová 1676/4a, 153 00 Praha 5 – Radotín. Značka LeMieux se cítí mimořádně zodpovědná za zdraví a pohodu koní. Pokud vám tedy leží na srdci především životní pohoda a dokonalý stav vašeho koně, určitě její nabídku prostudujte. To pravé si zde vyberou i majitelé velmi citlivých koníků. A především: chcete-li perfektně sladěné oblečení koně, tedy čabraku, podsedlovku, ohlávku, bandáže, najdete je právě tady, Třešničkou na dortu bude, vyberete-li si i pro sebe mikinu, sako či triko.

Důraz na koně samotného

Britský výrobce LeMieux má dokonale analyzované potřeby a komfort koní. Díky tomu nabízí to nejpohodlnější a nejzdravější oblečení, obutí a doplňky pro vaše čtyřnohé oře. Zároveň dokáže tyto maximální nároky na komfort koně krásně skloubit s barevnou elegancí. Vyslovíte-li LeMiuex, každému se vybaví perfektně barevně sladěný jezdec s koněm. Kdyby koně uměli mluvit lidskou řečí, nejspíše by řekli, že jim tato značka poskytuje opravdu vynikající pohodlí. Málokterý výrobce totiž klade takový důraz na koně samotného.