Značka Kentucky: Nejvyšší ochrana koňských nohou pro všechny disciplíny

Sliby nebo konkrétní výsledky? Holandská značka Kentucky jednoznačně představuje to druhé. Tedy kvalitu prověřenou konkrétním uplatněním v praxi. Velký důraz se klade na moderní materiály poskytující koni dokonalou ochranu ve skoku. Cílem je dopřát koni co nejvyšší komfort nejenom během parkurového skákání, ale i při ostatních jezdeckých disciplínách.

S Kentucky Reitmode sdílí logo i distribuci

Tradice značky Kentucky sice není příliš dlouhá, její existence se píše od roku 2011, ale i za tuto poměrně krátkou dobu si na trhu stihla vydobýt opravdu velice silnou pozici. Název značky je vlastně licencí velice slavné německé značky Kentucky Reitmode, která byla založena již v roce 1961. Ovšem obě tyto společnosti ale fungují zcela odděleně. Sdílejí však stejnou značku, logo a potom také distribuční síť vybudovanou velmi pečlivě po celém světě. Pobočky sídlí v Belgii, kde podléhají vedení výkonného ředitele a mladého podnikatele Thomase Tuytense. Zatímco Kentucky Reitmode se zaměřuje na tu nejlepší módu pro jezdce, její o 50 let mladší sestřička se soustřeďuje na koně samotné.

Zpětná vazba znamená naslouchat jezdcům

I díky velvyslancům značky a zázemí Kentucky Reitmode proběhla expanze Kentucky na světové trhy velice rychle. Kentucky se stala vedoucí značkou ochranných prvků nohou pro koně pro všechny jezdecké disciplíny, ale zejména pro parkur. Během několika let vzniklo více než 75 výrobků dostupných jak v Evropě, tak i v zámoří, tedy v USA a Austrálii. Kentucky vyznává hodnoty jako inovace a excelentní provedení všech svých výrobků. Jejím posláním se stalo dodávat nejenom vysoce kvalitní a zároveň dokonale stylové výrobky, ale zároveň i zajistit vašim koním opravdu extrémní ochranu a komfort jak během tréninků, tak i při soutěžích. Cílem je vyhovět koním, pokud jde o jejich potřeby a zároveň také dobře poradit jejich jezdců, jak zajistit jejich čtyřnohým miláčkům tu nejlepší ochranu. Zlepšování stávajících produktů a vývoj nových probíhá právě zpětnou vazbou od jezdců.

Pohodlí a pohoda je nejdůležitější

Kentucky klade důraz především na ochranu, pohodlí a pohodu vašich koní, respektive jejich nohou. Značka zahrnuje velice široký sortiment, v němž dominují různé doplňky chránící nohy koní. Najdeme zde šlachovky (přední kamaše), strouhačky (zadní kamaše), set šlachovek se strouhačkami, čistič na kamaše, přední a zadní chrániče. Velmi úspěšná je řada doplňků s beránkem: šlachovky a strouhačky, přední a zadní chrániče, zvony. Tyto výrobky vybavené jemným beránkem jsou totiž určeny hlavně pro velice citlivé koně.

Kvalitu oceňují i špičkoví jezdci

Kromě prvků zajišťujících ochranu nohou koně ale ve výčtu nabídky najdete třeba i ohlávku s beránkem, podbřišník, okopávací skokový podbřišník s beránkem, chránič ocasu, šlachové gelové ponožky, chrániče spěnky, stájové a bederní deky, potahy na poprsníky… Za maximální kvalitu produkce zcela určitě mluví skutečnost, že si značku Kentucky oblíbili mnozí špičkoví jezdci a jezdkyně jako Patricie Delaveau, Karin Donckers nebo Taize Sugitani. Šlachovky či podbřišníky, které s oblibou používají při trénincích i soutěžích, jednoznačně potvrzují kvalitu značky.

Nejenom kopyta jako v bavlnce

Aby se kůň cítil jako v bavlnce a tím pádem mohl podat maximální výkon, i proto Kentucky vyvíjí nové, maximálně šetrné materiály. Jedním z nich je i D3O patentovaný ochranný materiál. Úspěšně se využívá na ochranné oblečení a obuv, například na motocyklové nebo kaskadérské oblečení. Byl testován s ohledem na dodržení nejvyšších standardů a stal se součástí obuvi pro koně. Má totiž schopnost při nárazu absorbovat a rozložit sílu úderu. Díky pružnosti se okamžitě vrací do původního stavu a tlumí nárazy, které negativně působí na nohy vašeho koně. Ochrana při nárazu a rozložení síly, obojí je u materiálu D3O vysoce účinné. Maximální flexibilita pomáhá zabránit zranění nohou. Materiál se používá například u strouhaček, tedy zadních kamaší navrhovaných speciálně pro skokové disciplíny. D3O zajistí ochranu spěnky při doskoku. Dále je běžný u zvonů.

Lehký a suchý krok

Tkanina Solimbra je další volbou pro ochranu nohou koně. Její vnější část je laminovaná a díky tomu nabízí vysokou ochranu proti povětrnostním vlivům. Zároveň je ale extrémně prodyšná. Obuv koně z tohoto materiálu neabsorbuje vodu, takže nabízí lehkou a zároveň suchou alternativu. Tuto tkaninu najdete například u předních či zadních chráničů, ať již s beránkem nebo bez něho, případně také u zvonů.

Příze, který pomáhá léčit

Produkty Kentucky (terapeutické magnetické chrániče) také využívají tkaninu Recuptex, materiál patentovaný pro 21. století. Tkanina je zhotovena z nejkvalitnějších vláken z nerezové oceli založených na technologii Bekaert Bekinox. Tkanina působí jako Faradayova klec odrážející magnetické pole uvnitř těla. Zachováním tohoto pole totiž dokáže stimulovat krevní oběh a proudění kyslíku v nohách koně. Účinně pomáhá při hojení mikrofraktur, snižuje otoky a záněty. Materiál je výborný pro léčbu koní trpících chronickými problémy s artritidou či šlachami. Urychluje regeneraci tkání.

Výrobky z umělé ovčí kůže se dají prát

Slavnou kapitolou ze sortimentu Kentucky se ale stává hlavně umělá ovčí kůže. Dosahuje kvalit přírodní ovčí kůže, ale přitom zároveň zcela eliminuje její nedostatky. Proto je lepší než opravdová ovčí kůže. Připevňuje se k pleteninové podložce a laminuje se na semišovou látku, která se vyznačuje propustností i prodyšností. Na rozdíl od přírodní ovčí kůže je tuto umělou kůži možné bez potíží prát, a to s použitím běžného pracího procesu při teplotě 30 °C. Schnout se pak výrobky nechávají volně na vzduchu. Umělá ovčí kůže bývá našita například u koňských stájových dek na kohoutku, aby zabránila jeho odření.

Umělá králičí kůže vyleští srst

Stejně kvalitní je i umělá králičí kůže. Používá se jako podšívka, tedy vnitřní část koňských dek, které Kentucky nabízí v různých barvách, třeba oblíbené vínové. Její velkou výhodou je skutečnost, že jde o extrémně měkký materiál, který minimalizuje tření. Chlupy se v tomto případě nelepí k podšívce. Malé a velmi měkké chlupy zajistí lesklý povrch koňské srsti – doslova ho vyleští. Zároveň tato umělá králičí kůže vytváří drobné vzduchové kapsy, které umí velice účinně zachytit a následně také udržet teplo koňského těla. Vysoký poměr tepla k nízké hmotnosti zajišťuje vynikající komfort nošení.

Imitaci voda nezničí

Dalším hitem z dílny značky Kentucky je imitace kůže. Sází přitom hlavně na tři vlastnosti, a to nejvyšší kvalitu, trvanlivost a minimální údržbu. Imitace kůže je vodotěsná, takže její vlastnosti nemůže ovlivnit vlhkost a pronikající voda. V tom je velký rozdíl oproti pravé kůži, která vodu absorbuje a následkem toto pak vysychá, praská a mění se její barva. U imitace kůže na výrobcích Kentucky ale žádné podobné negativní jevy nehrozí. Zároveň je mimořádně snadné ji udržovat, protože snese praní při teplotě na 30 °C. Zároveň je velice snadné tyto výrobky vyčistit pomocí houby namočené ve vodě.

100% přátelští ke zvířatům

Tržná pevnost imitace kůže je vynikající, zároveň má umělá kůže vysokou odolnost proti abrazi. Velmi dobře odolává i proráženým otvorům nýtů například u ohlávek. Je zároveň v porovnání s pravou kůží mnohem lehčí, což v konečném důsledku zajišťuje mnohem větší komfort koně. To nemálo přispívá i k jeho výslednému výkonu. Zároveň je důležitým heslem Kentucky být 100% přátelský ke zvířatům. To znamená, že ve svém sortimentu nemá žádné výrobky, které by jim nějak ubližovaly. I to je důvod, proč pracují s imitací kůže a umělou ovčí a umělou králičí kůží. Imitace kůže se užívá u podbřišníků, zvonů apod.

Hýčkejte nohy, aby kůň vítězil

Chcete-li se přesvědčit o tom, jak mají vypadat nejkvalitnější doplňky především pro skoky, ale vlastně i pro všechny koňské disciplíny? Potom se podívejte na nabídku značky Kentucky v našem e-shopu, nebo se zastavte naší v prodejně na adrese Výpadová 1676/4 a, 153 00 Praha 5 – Radotín. Pochopíte, že prvořadým heslem Kentucky je zdraví, bezpečí a pohodlí koně. Tomu se přizpůsobuje všechno a jedině tak může kůň podávat maximální výkony. Všechno se totiž soustřeďuje hlavně na jeho nohy, na to, aby doslova a do písmene byly hýčkány. Protože jsou to právě ony, na nichž záleží, zda váš kůň bude vítězit.