Eskadron a Pikeur jako nerozlučná dvojice: Na kvalitu navazuje extravagance barev

Eskadron patří mezi část německé značky, která se specializuje na jezdecké vybavení pro koně. Druhou částí je potom Pikeur zaměřený na jezdecké oblečení. Tyto značky tvoří sehranou a naprosto nerozlučnou dvojici, která znamená, že kůň i jezdec budou dokonale sladění. Na těch největších jezdeckých akcích se výrobky Eskadron vyskytují už od roku 1977 a oceňují je jak profesionální jezdci, tak i celé reprezentační jezdecké týmy.

Bohatý standard doplňují aktuální kolekce

Jde o silnou, kvalitní, tradiční, ale zároveň i módní značku, která volí cestu odlišení od ostatních v podobě extravagantních barev a jejich kombinací. Dodávají hlavně čabraky, podsedlové dečky a podložky, deky proti hmyzu, odpocovací deky, deky bederky, tréninkové kamaše, pletené ohlávky, vodítka. Dále bandáže, chrániče na nohy a zvony na kopyta, kosmetiku, tašky na čištění. Jde o standardní sortiment, který ovšem doplňují a oživují nové módní kolekce podle aktuálních trendů.

Dobrý výrobek je samozřejmostí, je třeba mít něco navíc

Vždy jde o naprosto sladěné produkty, kdy na sebe navazují: Eskadron pro koně a Pikeur pro jezdce. Jádrem jsou vždy kvalitní materiály, při jejichž výběru nedochází k žádnému kompromisu. Zrovna tak je pečlivě sledováno celé zpracování výrobků při dodržení té nejvyšší kvality. Klade se maximální důraz na funkčnost. Všechny prvky dokonale sedí, není zanedbám žádný detail. Tento kvalitativní materiálový a výrobně-technický základ ale nestačí, je vlastně samozřejmostí, bez které by dnes nebylo možné na trhu vůbec uspět. Eskadron má proto ještě něco navíc, něco, co mu dává možnost vyniknout mezi ostatními.

Kombinace růžové a šedé dokonale ladí
Nadstavbou, kterou Eskadron upoutává, jsou například výrazné barvy, kterých se výrobce nebojí a jež zaručeně nadchnou zejména mladé jezdce. Dá se říci, že u téhle značky není žádná barva tabu, vždy ale jde o to, umět s ní správně pracovat a sladit ji v kombinacích. Obvykle se v jedné kolekci vyskytuje cca 3-5 barev, které jsou v kombinaci jedna výrazná a jedna neutrálnější (bílá, šedá apod.). Není tak výjimkou výbava pro koně například v ostře a výrazně růžové. Tato barva budí pozitivní emoce. Není přitom problém jezdeckou výbavu pro koně Eskadron v této barvě doplnit jezdeckým oblečením Pikeur ve stejném odstínu. Do očí bijící růžovou pak tlumí neutrální šedá.

Vzhled jde ruku v ruce

Ve hře je potom nejenom dokonale funkční výbava pro koně, ale zároveň i oblečení pro jezdce – kůň i jeho jezdec oblečení dvojicí Eskadron-Pikeur se tak stávají perfektně se doplňujícími módními ikonami. Jezdectví totiž dnes není jenom o tom, aby vše perfektně padlo, při jízdě nic nepřekáželo a plnilo svoji funkci. S tím se dnes už počítá jako s běžným standardem. Žádoucí je ale i krásný pohled na koně a jeho jezdce. Ať se to líbí nebo ne, vzhled není opomíjený, u Eskadronu jde ruku v ruce s funkčností.

Využívají pestrou škálu barev

Barev, které mají u Eskadronu v oblibě, je celá řada, kromě růžové je to třeba oranžová, středně modrá, pistáciová, světle fialová, koalí šeď i mnohé další. Tyto barvy oslovují hlavně mladé fanoušky a fanynky jezdeckého sportu a značky Eskadron. Na každou jezdeckou sezónu bez výjimky jsou připraveny nové kolekce, kdy je z dostupné pestré škály vybráno několik barev, které dominují a jsou sladěny. Například v roce 2014 se objevuje sytě růžová, „tmavé vápno“ a také „námořnická“. V dalším roce zase dochází k obměně barev. V daných odstínech pak mohou být deky, podsedlové dečky, bandáže, čabraky a také jezdec či jezdkyně sáhne po stejném odstínu v kolekci oblečení Pikeur.

Motivy, které upoutají

Pokaždé se u nových kolekcí objevují nové prvky, aplikace, něco, co tu dosud nebylo, chybělo a spolehlivě praští mezi oči. Kdo říká, že třeba podsedlové deky na koně musí jenom nudně jednobarevné? Nikdo. Klidně se na nich může objevit nějaký zajímavý a výrazný motiv, a přitom kůň i jeho jezdec budou vypadat dobře. Kolekce Eskadron Nici Limitec Edition 2015/2016 přináší barvy růžovou, zelenou, červenou a hnědou a jako motivy bílá srdíčka. Je libo třeba hnědou podsedlovou deku s bílými motivy velkých srdíček a lemovanou růžovou, k tomu růžovou čabraku pro koně? Máte ji mít. Když o tom čtete, možná vám to připadá trochu bláznivé, ale Eskadron tak vytvořil dokonalý outfit. Až ho uvidíte ve skutečnosti, zjistíte, že vypadá skvěle a okamžitě si ho zapamatujete.

Nudit se rozhodně nebudete

Podobný výrazný módní švih má v roce 2016 kolekce Eskadron Next Generation, která nabízí širokou škálu vybavení potištěného hvězdami, zde se například kombinuje antracitová, tedy tmavší odstín šedi se sytě růžovou. Deky na koně a kamaše v antracitové šedi s bílými hvězdami a růžovým lemem, jezdec oblečený v kombinaci růžové a antracitové. Podobné odvážné kombinace od Eskadronu a Pikeuru zaručeně budí pozornost. Jsou známkou toho, že značka vždy dokáže překvapit, nudit se s ní rozhodně nebudete. Příznivci Eskadronu prostě vždy netrpělivě a natěšeně čekají, jaké barvy a motivy se objeví na nové kolekci nadcházející sezóny.

Něco i pro konzervativnější jezdce

Eskadron Platinum Edition 2015 zase sází na klasiku – nově vyvinutý materiál s koženým vzhledem například v hnědé, smetanové, černé nebo bílé osloví konzervativnější jezdce a přináší výrazný, sofistikovaný a luxusní styl. Dá se říci, že Eskadron vedle povedených barevných kolekcí nezapomíná ani na jezdce a jezdkyně, kteří nejsou v módě tak odvážní a dopřejí si něco klasičtějšího a nadčasového, co nebudou mít potřebu měnit každou jezdeckou sezónu. Kromě toho kolekce Eskadron doplňuje i speciální řada péče o kopyta. Můžete se tak u Eskadronu setkat s kolekcemi Heritage, Classic Sports, New Generation, Nici. Obvykle se na trh uvádějí dvakrát ročně, a to na jaře kolekce jaro/léto a na podzim kolekce podzim/zima.

Více než šedesátiletá tradice

Možná ve vás důraz na barvy a hravé motivy na jezdecké výbavě vzbudil dojem, že se jedná o velice mladou značku. Mýlíte se. Značka Eskadron existuje od roku 1977, takže má za sebou více než 40letou historii. Její sestřička Pikeur je dokonce o 20 let starší, zrodila se už roku 1957. Od roku 1990 obě patří do skupiny společností Brinkmann Group (Tato podnikatelská skupina byl založena již v roce 1947). Uvedená tradice je tedy skutečně úctyhodná. Dokazuje to, že letitá tradice kvality může při vhodně zvolené strategii výrazně oslovit mladé progresivní jezdce. Svůj název Eskadron odvodila z francouzštiny, ve které představuje nejmenší taktickou jednotku kavalérie – ta do 19. století sestávala z asi 150 koní a pěti důstojníků.

Vybavují koně a jezdce na nejvyšší soutěže

Za dobu své existence se značka Eskadron stala nedílnou součást řady vrcholových jezdeckých soutěží, například se účastní na olympijských hrách, světových jezdeckých hrách, mistrovství Evropy v jezdeckém sportu. Pravidelně vybavuje německý národní jezdecký tým, kromě toho ale v minulosti vybavila například i francouzský nebo holandský, ale i brazilský tým. V takových případech samozřejmě jde ruku v ruce vybavení pro koně Eskadron a jezdecké oblečení Pikeur. Některé akce také značka sponzoruje.

Trendy značka jako žádná jiná

Nabídku známé německé značky Eskadron si můžete prohlédnout jak v e-shopu, tak i na a prodejně na adrese Výpadová 1676/4a, 153 00 Praha 5 – Radotín. Spojuje dohromady kvalitu, eleganci i soudobé trendy. Oblíbili si ji špičkoví jezdci jako Markus Beerbaum, Eva Bitter, Marko Kutscher nebo Lisa Müller. Za více než 40 let působení na trhu se logo Eskadron stalo doslova kultovní značkou. Trendově orientovaní jezdci bez něho nemohou být, protože prostřednictvím svých kolekcí nabízí tolik barev a stylů jako žádná jiná značka specializující se na vybavení pro koně. A v popředí je vždy a za všech okolností kvalita. Takže pokud se chcete se svým koněm odlišit a vypadat dokonale stylově, je Eskadron správnou volbou.